Простими словами,
акне або вугри — це запалення, які виникають через закорковування сально-волосяних проток. Найчастіше вони з'являються у "власників" проблемної шкіри, яка схильна до підвищеного виділення сала (себуму). Саме його залишки, разом із забрудненнями та ороговілими частинками створюють пробки, які заважають нормальному функціонуванню пори. Так виникають запалення.
Але є й побічні фактори, які можуть також впливати на ситуацію:❗️
Гормональний дисбаланс. Найчастіше це той період "гормонального сплеску", який знайомий кожному підлітку. Рівень андрогенів у цей період посилюється, що стимулює збільшення кількості себоцитів — клітин, які відповідають виділення себума. Через “гормональний шторм” збільшується як кількість шкірного сала, так і його структура. Вона стає густою та в'язкою.
❗️
Послаблення імунітету. Коли захисні механізми організму слабшають, бактерії, що стимулюють запалення, починають швидше розвиватися.
❗️ Хвороби травлення та неправильний режим харчування. Правда в тому, що ми це те, що ми їмо. І не дивно, якщо "шкідлива" їжа (занадто солона, жирна, гостра, солодка) порушує розмірений ритм роботи травної системи та впливає на роботу шкіри.
❗️
Спадковість.❗️ Неправильний догляд. Забагато косметичних продуктів, які "забивають" пори, погане очищення, погано підібрані доглядові засоби.
У косметології найчастіше ми можемо зустріти таку
класифікацію акне:
- Комедони. Запалене закорковування пори. Вони бувають відкритого і закритого типу: відкриті — не мають контакту з поверхнею шкіри, відкриті — ті самі "чорні цятки", яких так хочеться позбутися.
- Папули. Запалення у вигляді плоских або конусоподібних прищів, гній знаходиться у глибоких шарах епідермісу.
- Пустули. Запалення, що відрізняються виходом гною на поверхню шкірного покриву, "білі цятки". Небезпечні тим, що через самостійне видавлювання на шкірі можуть з'явитися рубці та шрами.
Найчастіше ми стикаємося з відкритими комедонами, вони можуть здаватися безпечними на вигляд, але можуть простимулювати запалення.